دکتر غلامرضا طیرانیان - وکیل پایه یک دادگستری

مقالات حقوقی و اجتماعی

کانون سرافراز وکلای دادگستری البرز

تقدیم به کانون سرافراز وکلای دادگستری استان البرز

      ضمن اظهار مسرت از تأسیس و آغاز فعالیت کانون وکلای دادگستری در استان البرز که حاصل تلاش پیگیر وکلای این استان است و عرض تبریک به همکاران گرامی که به عضویت هیأت مدیره کانون به شایستگی انتخاب شدند، اینجانب به عنوان عضوی از جامعه وکالت دادگستری ایران که بیشترین سال های عمر خود، یعنی قریب پنجاه سال در حوزه شهر کرج اقامت و به خدمت اشتغال داشته و طبعاً نسبت به آنچه در امر قضاوت و وکالت در این استان رخ می دهد، سخت علاقمند و حساس می باشم، امیدوارم این کانون با عنایت به امور زیر به نمونه ای برجسته بین کلیه کانون های وکلای دادگستری ایران تبدیل و بر مسرت و افتخار وکلای دادگستری بیفزاید:

 1. شکوه و عظمت کانون وکلای دادگستری برخاسته از شجاعت و صلابت و حسن تدبیر اعضای کانون، خصوصاً  اعضای هیأت مدیره آن است.
 2. لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری سند هویت و افتخار جامعه وکالت دادگستری ایران است و پاسداری از آن وظیفه کلیه وکلای دادگستری است.
 3. استقلال جامعه وکالت دادگستری بیش از آن که مستند به قانون باشد، ناشی از استقلال درونی وکلای دادگستری است که تنها از قانون و عدالت فرمان بپذیرند.
 4. وکیل دادگستری همواره خود را موظف به اطاعت از قانون می داند، ولی حتی یک لحظه برای اصلاح و یا نسخ قانون غیرعادلانه دست از تلاش برنمی دارد.
 5. کانون در تصویب نظامات و مقررات خود به واقعیات جامعه وکالت نظر دارد و هیچگاه مقرراتی را تصویب نمی کند که از قابلیت اجرا برخوردار نباشد.
 6. کانون همواره در جهت تسهیل امور وکلای دادگستری، خصوصاً نسل جوان که اعضای فعال جامعه وکالت و در معرض داوری افکار عمومی می باشند، تلاش می کند.
 7. هیأت مدیره منتخب کانون مفتخر به اعتماد همکاران خود کرامت آنان را حفظ و در حمایت از وکلای دادگستری کوشا می باشد.
 8. وکلای دادگستری، هیأت مدیره منتخب خود را با حضور مستمر در جریان اموری یاری و در استحکام بخشیدن به مصوبات کانون و اعتلای شأن وکالت در جامعه تلاش می نمایند.
 9. هیأت مدیره، اعضای مؤثر کانون، مانند دادستان انتظامی و اعضای دادگاه انتظامی وکلا را از بین وکلائی دارای سابقه طولانی وکالت، بر می گزیند که علاوه بر شجاعت و استقامت، در روش و منش از اعتدال کامل برخوردار باشند.
 10. اعضای هیأت مدیره کانون به منظور ثبات در مدیریت و شجاعت در اعتلای جامعه وکالت به یک دوره مدیریت بسنده می کنند.
 11. هیأت مدیره کانون از اطلاع رسانی دقیق و پاسخگوئی به کلیه وکلای دادگستری استان راجع به امور جاری و تصمیمات کانون استقبال و تلاش و با نشر خبرنامه داخلی و در آینده با انتشار نشریه قابل دسترس عموم، مسائل مربوط به وکالت را به افکار عمومی ارائه می نماید.
 12.  کانون بیشترین نیروی خود را در جهت اعتلای علمی و تجربی و اخلاقی وکلای دادگستری بکار می گیرد تا وکیل دادگستری سربلند و در جامعه مفتخر به حرفه وکالت باشد.

 

 

 

+ دکتر غلامرضا طیرانیان ; ٩:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱۱/٢٠
comment نظرات ()